Zprávy dne

Strana 13090

Euro kvůli dluhové krizi v eurozóně oslabuje

17.10.2011 18:19Zdroj: Finanční novinyDetail zprávy
Londýn - Evropská měna zahájila týden poklesem a dolar oslabil vůči jenu. Investoři se odvrátili od rizikovějších investic v reakci na prohlášení německého ministra financí. Ten uvedl, že od nadcházejícího summitu Evropské unie nelze očekávat konečné řešení dluhové krize v eurozóně.

Ceny elektřiny v EU v příštích dvaceti letech porostou, vyplývá z uniklé zprávy

17.10.2011 16:21Zdroj: MediafaxDetail zprávy
Evropské podniky a spotřebitelé budou v příštích dvaceti letech čelit nárůstu cen elektřiny, vyplývá ze zprávy Evropské komise (EK) o naplňování svých energetických cílů.

Singer: Evropa si v dobrých dobách nevytvořila dostatečné rezervy

17.10.2011 16:12Zdroj: MediafaxDetail zprávy
Země eurozóny v současnosti doplácí na to, že v době ekonomického růstu si nevytvořily dostatečné rezervy, kterými by nyní stimulovaly ekonomiku. Na konferenci Euro versus koruna na půdě českého senátu to v pondělí prohlásil guvernér České národní banky (ČNB) Miroslav Singer.

Singer: Úvahy o přijetí eura nebudou v ČR několik let aktuální

17.10.2011 16:04Zdroj: Finanční novinyDetail zprávy
Praha - Úvahy o přijetí eura v ČR nebudou kvůli stavu zemí platících eurem i stavu tuzemských veřejných financí po několik let aktuální. Na dnešní konferenci o krizi v eurozóně to uvedl guvernér České národní banky Miroslav Singer. Aktuální podle něj budou diskuse o přijetí eura až ve chvíli, kdy bude jasné, jakými pravidly se eurozóna bude řídit. Dosavadní pravidla byla porušována a často neplněna, uvedl Singer.

Apple prodal za tři dny více než čtyři miliony telefonů iPhone 4S

17.10.2011 15:57Zdroj: Finanční novinyDetail zprávy
New York - Americká společnost Apple prodala za tři dny rekordní více než čtyři miliony kusů nového přístroje iPhone 4S. Analytici přitom čekali prodej dvou až čtyř milionů přístrojů. Nový model se začal prodávat 14. října v Japonsku, Austrálii, Francii, Británii, Německu, Kanadě a Spojených státech. Nebývalý zájem může souviset také s nedávným úmrtím zakladatele Applu Steva Jobse.

Protesty operátory netrápí, na jejich provozu se neprojevily

17.10.2011 15:52Zdroj: Finanční novinyDetail zprávy
Praha - Protesty uživatelů mobilních telefonů proti vysokým cenám se podle operátorů na telefonním provozu neprojevily. Protesty spočívající ve vypnutí mobilního telefonu na hodinu pořádala v posledních týdnech již několikrát skupina vytvořená na Facebooku, která má přes 100.000 příznivců. Organizátoři však neuvádějí, kolik z těch, kterým se záměr líbí, skutečně telefon na hodinu vypne. Nejnovější protest skupina svolala dnes od 16:00 do 17:00 hodin.

Volkswagen nechce nic měnit na svém podílu v Suzuki

17.10.2011 15:22Zdroj: Finanční novinyDetail zprávy
Frankfurt nad Mohanem - Německá automobilová skupina Volkswagen nemá v plánu prodat ani jinak měnit svůj podíl v japonské automobilce Suzuki Motor. Diskuse o vzájemném sporu obou stran se budou vést interně, sdělil dnes Volkswagen. V pátek vyvrcholily spory obou partnerů, když Suzuki obvinila Volkswagen z porušování dohody o spolupráci a vyzvala jej k nápravě nebo vrácení svých akcií.

Rostoucí optimismus na burzách zchladil Schäuble

17.10.2011 13:47Zdroj: E15Detail zprávy
Na vlně optimismu zahájily obchodování tento týden západoevropské i asijské burzy. Společným jmenovatelem zlepšené nálady je kromě očekávání dobrých hospodářských výsledků některých podniků ve třetím čtvrtletí hlavně naděje,…

Otrokovická společnost zabývající se výrobou nábytku chce expandovat mimo Evropu

17.10.2011 13:45Zdroj: MediafaxDetail zprávy
Otrokovická společnost RIM - CZ, která se zabývá výrobou kancelářského a sedacího nábytku, by ráda pronikla na trh mimo Evropu. Agentuře Mediafax to na pondělní tiskové konferenci řekli jednatelé společnosti Rudolf Fukal a Milan Nagy.

Barroso kritizoval finanční sektor a slíbil další kroky vůči němu

17.10.2011 13:36Zdroj: Finanční novinyDetail zprávy
Brusel - Lídři Evropské unie a zástupci podnikatelů i odborů se dnes na summitu tripartity shodli na potřebě stabilizovat unii a hlavně eurozónu, která se nyní zmítá pod dopady dluhové krize. Šéf Evropské komise José Barroso se pak před novináři pustil do finančního sektoru. Ten podle něj svým neodpovědným chováním ke krizi přispěl. Je prý nezbytné, aby nyní také "spravedlivě" přispěl k řešení krize.

Soukromý sektor přispěje k vyšší záchraně Řecka jen za určitých podmínek

17.10.2011 12:52Zdroj: MediafaxDetail zprávy
Soukromí držitelé řeckých dluhopisů budou jednat o revizi plánu na zvýšení jejich účasti, pouze pokud to bude součástí širšího balíčku na řešení evropské dluhové krize, uvedl šéf Ústavu pro mezinárodní finance (IIF) Charles Dallara. V pondělí o tom informovala agentura Reuters.

Schäuble: Nedělní summit EU žádné konečné řešení krize nepřinese

17.10.2011 12:40Zdroj: Finanční novinyDetail zprávy
Düsseldorf/Berlín/Londýn - Od nedělního summitu Evropské unie nelze čekat žádné definitivní řešení dluhové krize eurozóny. Řekl to německý ministr financí Wolfgang Schäuble, a rázem tak zchladil optimismus na finančních trzích. Západoevropské akcie, které zahájily týden růstem o více než jedno procento, tak rychle smazaly více než poloviny zisků. Zájem se naopak soustředil na dluhopisy.
Sobota 28. ledna 2023 Praha 23:28,New York17:28