Zprávy dne

Strana 12911

Euro díky naději na vyřešení dluhové krize v eurozóně roste

19.10.2011 17:12Zdroj: Finanční novinyDetail zprávy
Londýn - Evropská měna dnes obnovila růst vůči dolaru. Euru pomohl optimismus, že představitelé evropských zemí přijmou na svém víkendovém summitu agresivní kroky k vyřešení dluhové krize v eurozóně. Podle obchodníků euro zřejmě podpořil rovněž zájem z Blízkého východu a Asie.

Jobs a Bono: exkluzivní ukázka o začátku spolupráce Apple a skupiny U2

19.10.2011 16:57Zdroj: byznys.ihned.czDetail zprávy
Na první pohled to byla nelogická dohoda. Slavná kapela dala vůbec poprvé svou melodii do reklamy na nějaký výrobek a ještě v klipu vystupovala. To vše bez nároku na honorář. Jenže na konci byl obrovský prodej alba a mladé publikum, ke kterému irští U2 našli cestu. A reklama na iPod, která vešla do dějin.

Cestovní kancelář Company Diamond Wind vyhlásila úpadek

19.10.2011 16:48Zdroj: MediafaxDetail zprávy
Cestovní kancelář Company Diamond Wind vyhlásila ve středu úpadek, problémy však měla už před měsícem. Informoval o tom viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomio Okamura.

Cestovní kancelář Company Diamond Wind vyhlásila úpadek

19.10.2011 16:32Zdroj: Finanční novinyDetail zprávy
Praha - Cestovní kancelář Company Diamond Wind vyhlásila úpadek. Uvedl to dnes mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura. Kancelář nemá žádné klienty v zahraničí, ale 80 lidí u ní má zakoupené zájezdy v hodnotě 1,5 milionu korun. Společnost měla potíže už koncem září, kdy na zájezd do Turecka neodletělo přes 60 českých turistů.

Vánoční stromky budou o 10 procent dražší než loni

19.10.2011 16:30Zdroj: Finanční novinyDetail zprávy
Praha - Vánoční stromky budou letos zhruba o desetinu dražší než loni, řekl dnes ČTK místopředseda představenstva Sdružení pěstitelů vánočních stromků František Valdman. Ceny stromků, jejichž prodej začne tradičně začátkem prosince, se budou jako obvykle v jednotlivých regionech lišit.

Německo: Do eurovalu už nedáme navíc ani euro. Finito, basta

19.10.2011 16:19Zdroj: byznys.ihned.czDetail zprávy
Němci chladí spekulace o dalším navýšení eurovalu. Mluvčí německého ministra financí prohlásil, že Německo do záchranného fondu nedá víc finančních prostředků než současných 211 miliard eur. Nicolas Sarkozy míří do Frankfurtu přesvědčovat Angelu Merkelovou.

Ekonom Jakobsen: Politikům v řešení krize nevěřím. O finančních trzích neví nic

19.10.2011 16:19Zdroj: byznys.ihned.czDetail zprávy
Ti, co rozhodují o řešení současné krize, nemají valné ponětí o tom, jak funguje ekonomika a zejména finanční trhy. Proto je vytváření nástrojů pro boj s krizí příliš pomalé. Řekl to v rozhovoru pro IHNED.cz hlavní ekonom Saxo Bank Steen Jakobsen.

Opustí Německo eurozónu?

19.10.2011 16:18Zdroj: byznys.ihned.czDetail zprávy
Podle zmínek v tisku Německo nikdy nevystoupí z Evropské unie. Vcelku souhlasím s guvernérem České národní banky Miroslavem Singerem v tom, že úvahy o přijetí eura Českou republikou nebudou několik let aktuální.

Investoři dostanou přímé dotace. Vláda schválila novelu zákona. Věří, že přiláká nové firmy

19.10.2011 16:08Zdroj: byznys.ihned.czDetail zprávy
Novela zákona o investičních pobídkách umožní investorům získat dotace na projekty, kromě toho prodlužuje dobu čerpání slevy na dani z příjmů. "Přilákáme do ČR nové firmy," věří ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek. Kalouskův resort však se změnou zákona nesouhlasil.

Američané již za studia dluží rekordní téměř bilion dolarů

19.10.2011 15:40Zdroj: Finanční novinyDetail zprávy
New York - Američané již za studia dluží rekordní téměř bilion dolarů (zhruba 18 bilionů Kč). Nesplacené studentské půjčky tak již ve Spojených státech objemem předčily dluh na kreditních kartách. Pro mladé lidi to může znamenat, že budou hledat zaměstnání a začínat kariéru s velkou finanční zátěží, uvedl dnes list USA Today.

Kalousek nechce nejlevnější nabídku v obřím ekotendru. Rozhodnutí je na vládě

19.10.2011 15:22Zdroj: byznys.ihned.czDetail zprávy
Ministr financí Miroslav Kalousek nedoporučí vládě přijmout nejlevnější nabídku v tendru na odstranění starých ekologických škod. Konečné rozhodnutí záleží na vládě. Proti zakázce se ale již dříve vyslovil premiér Petr Nečas i koaliční Věci veřejné.

Ministr Kalousek nedoporučí přijmout nabídky v ekotendru

19.10.2011 15:17Zdroj: Finanční novinyDetail zprávy
Praha - Ministr financí Miroslav Kalousek nedoporučí vládě přijmout nejlevnější nabídku v tendru na odstranění starých ekologických škod. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí. Konečné rozhodnutí záleží na vládě; proti zakázce se ale již dříve vylovil premiér Petr Nečas i koaliční Věci veřejné. Nejlevnější nabídku v tendru podala firma Marius Pedersen Engineering, a to 56,8 miliardy korun.
Sobota 13. srpena 2022 Praha 19:31,New York13:31