pPočet nově registrovaných automobilů v 27 zemích EU v lednu meziročně poklesl o 8,7 %. Celkem bylo registrováno 969219 automobilů.V prosinci byl zaznamenán pokles o 16,3 %.brV ČR došlo v lednu k poklesu o 6,6 %.ppZdroj: Bloombergbrp
New York - Americký internetový gigant Google připravuje plány na spuštění maloobchodního prodeje ve Spojených státech. Na své internetové stránce o tom v pondělí informoval deník The Wall Street Journal, který se odvolává na nejmenované zdroje obeznámené s touto záležitostí.
Po 1. dubnu se může snadno přihodit, že stát bude chtít po podnikatelích a firmách, aby zaplatili DPH za svého obchodního partnera. Firma bude ručit za daň, pokud fakturu zaplatí na účet, který nebude nahlášen finančnímu úřadu. Účty si firmy budou kontrolovat na webu daňové správy.
Modernizace legendárního letounu L-410 z Kunovic vrcholí. Letos vyrobené stroje už nyní obsahují součástky z nového letadla. Jeho sériová výroba má začít v roce 2015. "Jednou budeme vyrábět i 30 letadel za rok," říká pro IHNED.cz šéfka Aircraft Industries Ilona Plšková.
Bern - Společnost Nestlé v pondělí stáhla z prodeje v Itálii a ve Španělsku dva těstovinové pokrmy s hovězím poté, co testy odhalily stopy nepřiznaného koňského masa. S odvoláním na sdělení společnosti o tom na své internetové stránce informoval deník Financial Times (FT). Světová potravinářská jednička se tak zřejmě stala další velkou firmou zataženou do šířícího se skandálu s nedeklarovanou koninou. Aféra zatím zasáhla nejméně 12 zemí.
Česko i celá Evropa bude kvůli drahé dotované elektřině těžko konkurovat zemím jako Čína, Rusko nebo Indie, tvrdí ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. Ten odmítá i garantovat dlouhodobě ceny elektřiny pro Temelín.
Brusel - Regulační úřady Evropské unie plánují kroky proti americké internetové společnosti Google kvůli její politice v oblasti ochrany osobních údajů. Nelíbí se jim její nová pravidla, která firmě umožňují shromažďovat data uživatelů ze všech jejích služeb, jako jsou YouTube či Gmail.
Pražská burza vstoupila do nového týdne ospalým tempem, když zobchodovaný objem dosáhl stěží poloviny dlouhodobého průměru, americké trhy jsou dnes totiž díky svátku uzavřeny. Evropské trhy lehce oslabily, nicméně trhy dnes neovlivnila…
Praha - Prezidentští kandidáti od 1. ledna 2012 do 31. ledna 2013 obsadili inzertní prostor v ceníkové hodnotě 231,65 milionu korun. Vítěz voleb Miloš Zeman zadal inzerci v hodnotě 71,6 milionu korun. To je o 15,5 milionu více než hodnota reklamního prostoru poraženého finalisty Karla Schwarzenberga. ČTK poskytla data společnost Admosphere, která hodnotu reklamního prostoru monitoruje na základě ceníků, tedy bez započítání množstevních slev a případných barterů.
Brusel - Finanční prostředí v eurozóně je stabilnější než v předchozích letech, k překonání krize je však zapotřebí další úsilí. Uvedl to dnes šéf Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi v projevu v Evropském parlamentě. Vyzval rovněž eurozónu k rychlému vytvoření společného fondu na restrukturalizaci problémových bank.
Praha - Společnost RWE Grid Holding získala podíly menšinových akcionářů v regionálních plynárenských distribučních společnostech. Podíly pro ni vykoupila australská investiční banka Macquarie, která výměnou za ně získala 35procentní podíl v RWE Grid Holding. Dnes o tom informoval server Týden.cz.
Strana 12030