Americký prezident Barack Obama se v pondělí na summitu EU-USA setkal se zástupci evropské sedmadvacítky. Hlavním tématem jednání bylo řešení dluhové krize eurozóny, informují agentury AFP a Reuters.
Při lyžování v zahraničí nespoléhejte pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění. Připojištění za několik set korun týdně může v případě srážky s jiným lyžařem pojištěnému ušetřit i tisíckrát více.
Společnost pro projektové řízení (SPŘ) v pondělí upozornila na nejednotnost pravidel a chyby v procesu přidělování dotací z evropských fondů na projekty v ČR a jejich monitoring. Podle SPŘ žádná autorita nemonitoruje, jak jsou prostředky využívány a zda jsou využívány efektivně.
Ceny ropy na světových trzích během pondělí vzrostly hlavně díky optimismu ohledně schopnosti Evropy řešit dluhovou krizi a také obavám o dodávky z Íránu kvůli napětí kolem jeho jaderného programu. Informovala o tom agentura Reuters.
České měně se vstup do nového týdne vydařil, v pondělí si vůči euru připsala dobrých 1,39 procenta a posílila na 25,7045 CZK/EUR. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
Evropské akcie během pondělního obchodování silně rostly a vykázaly tak nejvyšší jednodenní růst za poslední měsíc. Informovala o tom agentura Reuters s tím, že růst táhly hlavně banky a pojišťovny v naději na řešení evropské dluhové krize.
Praha - Česká televize (ČT) změní od ledna příštího roku organizační strukturu. Oddělí se výrobní a vysílací role televize, řekl na dnešním setkání Českého filmového a televizního svazu (FITES) generální ředitel televize Petr Dvořák. Mělo by vzniknout zhruba 18 tvůrčích skupin, které by byly zaměřeny na jednotlivé specializace, jako je například dokumentární tvorba, dětská tvorba nebo koprodukce, dodal.
Český státní podnik Řízení letového provozu (ŘLP) získal kontrakt na spoluřízení leteckého provozu na Kanárských ostrovech. Krok umožnila liberalizace španělského trhu s navigačními službami na vybraných letištích. Pro ŘLP jde o dosud největší zahraniční angažmá.
Darmstadt - Německá prokuratura vyšetřuje odcházejícího šéfa závodní rady automobilky Opel Klause Franze kvůli sporným mimořádným platbám členům této rady. Podezření ze zpronevěry čelí podle agentury DPA kromě Franze také generální ředitel Opelu Karl-Friedrich Stracke a personální ředitel Holger Kimmes.
Koncernová strategie počítá s tím, že se Škoda zaměří výhradně na nižší a nižší střední třídu a nebude tak Volkswagenu zbytečně konkurovat ve vyšších kategoriích. VW počítá se Škodou jako s alternativou pro rozvíjející se trhy, kde jsou vozy značky Volkswagen považovány pro místní spotřebitelé za příliš drahé.
Světové finanční trhy, jež byly v minulém týdnu pod silným prodejním tlakem, se dnes dočkaly vítaného oddychu. Na veřejnost se totiž dostala zpráva o tom, že MMF ve spolupráci s eurozónou chystá finanční pomoc pro Itálii ve výši 600 mld.…
Neomezené záruky ECB, vytvoření eurobondů a vznik fiskální unie. Na těchto třech bodech se EU musí dohodnout již na svém příštím summitu 9. prosince, jinak riskuje násilné zhroucení, tvrdí komentátor Wolfgang Münchau.
Strana 14437