Praha - Stavba nové trasy pražského metra D se do konce roku 2014 nerozjede. Dnešním Hospodářským novinám to řekl primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Loni přitom sliboval, že práce začnou do dalších voleb. A kvůli nutným škrtům v rozpočtu města naznačil, že hodlá najít v hospodaření dopravního podniku úspory, a to i za cenu rušení linek.
Praha - Pro řidiče se dnes po poledni otevře část pražské Vysočanské radiály. Nová komunikace propojí Kbelskou ulici s rychlostní silnicí R10 na Mladou Boleslav. Ulevit by měla například dopravě na Černém Mostu.
Washington - Problémy světové ekonomiky i vývoj v severní Africe a na Blízkém východě budou dnes řešit nejvyšší představitelé USA a Evropské unie na summitu ve Washingtonu. Jednání budou pravděpodobně dominovat ekonomická témata.
Praha - Do českých regionů i zahraničí chce rozšířit svou novou hotelovou značku Sivek Hotels podnikatel Viliam Sivek, který loni prodal největší tuzemskou hotelovou síť EuroAgentur Hotels & Travel. Píše to v dnešním vydání deník E15. Řetězec se má začít rozrůstat od ledna na základě prodeje franšíz.
Investoři ztrácí na trhu zájem nejen o českou měnu, ale také o státní dluhopisy. Česko tak v posledních týdnech prochází zatěžkávací zkouškou, kterou na ní uvalila krize v eurozóně. Prudké oslabení koruny a silný hospodářský propad ale odborníci neočekávají.
Nelidské podmínky, nucené přesčasy v nočních hodinách přiměly tisícovku zaměstnanců čínské firmy Jingmo Electronics Corporation ke stávce. Desetina dělníků v továrně vyrábí klávesnice pro počítače Apple.
Maloobchodní tržby v USA o tzv. Black Friday (Černý pátek) vzrostly nejvyšším tempem od roku 2007 a dostaly se na své historické maximum. Na své si pak přišly i on-line shopy, vyplývá z prvotních údajů společnosti ShopperTrak. V pondělí se pak nákupy přesouvají na internet.
Praha - Společnost Sazka časem zůstane jedinou loterijní společností na tuzemském trhu, její konkurenti neobstojí. V rozhovoru pro pondělní vydání časopisu Týden to řekl Ivo Valenta, majitel Synot Holdingu, který v loterijním průmyslu podniká. Sazka se letos dostala do konkurzu, ale za rok se podle Valenty finančně zotaví.
Na Německo dopadá nejenom stále více hrozba stagnace, ale začínají se objevovat i pochybnosti, zda je tamní státní dluh opravdu tak bezpečný. I díky této události vzniká prostor pro užší evropskou integraci, domnívá se Miroslav Novák, analytik společnosti Akcenta.
Mezinárodní měnový fond (MMF) připravuje úvěry v celkové hodnotě až 600 miliard eur, které by měly směřovat do Itálie. Fond tak chce dát novému italskému premiérovi Mariu Montimu čas na zavedení potřebných reforem a úsporných opatření. Do pomoci by ale měla být zapojena i ECB.
Českému manažerovi nejvíce záleží na spokojenosti zákazníků a pověsti podniku, nejméně pak na spokojenosti zaměstnanců a zisku. Není to chyba? Na to se můžete zeptat člena výboru České manažerské asociace Františka Kulovaného juniora. Odpovídat začne v pondělí od 10:30.
Rozhodnutí evropského soudního dvora ovlivní i českou legislativu. Právě totiž probíhají přípravy novely autorského zákona a dalších přepisů, které se chystaly podobné restrikce přinést i k nám.
Strana 13849