Služba pro monitorování a odhalování tvorby graffiti, nalézání talentů pomocí sofistikovaných her nebo vložení inzerátů na více serverů téměř jedním klikem. To jsou projekty, které budou mezi sebou v Brně soutěžit o přízeň odborníků.
Během třetího čtvrtletí letošního roku se zvýšila hrubá měsíční mzda na přepočtené zaměstnance v národním hospodářství proti stejnému období roku 2011 na 24 514 korun (+1,4 procenta, resp. +348 korun). Reálně však mzdy o 1,8 procenta poklesly, uvedl v úterý Český statistický úřad (ČSÚ).
Bratislava - Slovensko od příštího roku zruší rovnou daň z příjmů ve výši 19 procent. Země ji zavedla v roce 2004 jako jedno z opatření na přilákaní zahraničních investorů. Parlament ovládaný sociální demokracií premiéra Roberta Fica dnes schválil zvýšení sazby daně ze zisku firem na 23 procent. Nadstandardní příjmy občanů stát zdaní 25 procenty, ostatní zaměstnanci a živnostníci budou ze svých výdělků nadále platit daň 19 procent.
Praha - Středoevropská investiční skupina Penta plánuje prodej zhruba poloviny svých firem. V budoucnu chce vlastnit jen velké podniky. Více se hodlá zaměřit na realitní byznys. Do nemovitostí chce do roku 2018 investovat kolem 1,1 miliardy eur (27,8 miliardy korun), píše deník Insider.cz.
Šanci dočkat se reálného zvýšení platů dostanou Češi až v druhé polovině příštího roku, míní ekonomové oslovení Mediafaxem. Ti tak reagovali na úterní informace z Českého statistického úřadu, podle kterých v třetím čtvrtletí klesly reálně mzdy v ČR o 1,8 procenta na 24 514 korun.
Česká národní banka bude mít rozhodující slovo, pokud by některá z dceřiných společností bank měla být změněna na pobočku a tím se vymknout kontrole domácího regulátora, prosazuje ministr financí Miroslav Kalousek.
Karlovy Vary - Společnost Karlovarské minerální vody (KMV) bude pro Českou republiku a Slovensko vyrábět a od ledna distribuovat limonády Schweppes a Dr Pepper. Společnost uzavřela 22. listopadu licenční smlouvu s firmou Orangina Schweppes International, která je třetím největším hráčem na evropském trhu nealkoholických nápojů. KMV o tom dnes informovala ČTK.
Moskva - Ruský monopolní vývozce plynu Gazprom dodal od ledna do listopadu na evropský trh zhruba 124 miliard metrů krychlových suroviny. Meziročně je to pokles o 9,3 procenta a podle agentury Reuters to naznačuje, že firma nesplní svůj celoroční plán. Ten předpokládá, že za celý rok firma do Evropy dodá 150 miliard kubíků plynu.
Praha - Česká republika se na mezinárodní konferenci OSN v Dubaji bude stavět proti snahám o větší regulaci internetového obsahu. Vyplývá to vyjádření ČTÚ a usnesení, které přijala vláda. Výsledek jednání konference o regulaci je ale nejistý.
Novou pravidelnou linku do jihokorejského Soulu zavedou od letní sezony 2013 České aerolinie (ČSA). Vlastní dálkové lety se tak po tříleté pauze znovu stávají součástí jejich letového řádu, tentokrát díky pořízení letounu Airbus A330, sdělilo v úterý vedení dopravní společnosti.
Brusel - Česká republika podmiňuje svůj souhlas se vznikem jednotného bankovního dohledu v EU tím, že unie schválí specifickou deklaraci stanovující práva národního regulátora. Řada zemí je ale proti této myšlence, kterou za Prahu na dnešním jednáním ministrů financí v Bruselu vznesl ministr financí Miroslav Kalousek.
Londýn - Euro se dnes vyšplhalo na téměř sedmitýdenní maximum vůči americkému dolaru díky očekávání, že zadlužené Řecko dostane další část mezinárodní finanční pomoci a vyhne se bankrotu.
Strana 12347